europass

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

header-logo

 

 

Mavi Belge Uluslararası Sertifikasyon ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.
Yetkilendirilmiş Belgelendirilme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

Mavi Belge Uluslararası Sertifikasyon ve Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. 02/05/2016 AB-0104-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 16/08/2016 tarihinde YP-0052 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilecek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirilme faaliyetlerine resmen başlamıştır.