europass

SINAV VE BELGE KURALLARI

SINAV ESNASINDA İZİN ALMADAN SINAV ALANI DIŞINA ÇIKMAK, SINAV ALANINI TERK ETMEK, CEP TELEFONU KULLANMAK, TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ TÜKETMEK, YİYECEK VE İÇECEK GETİRMEK, DİĞER ADAYLARLA KONUŞMAK, SINAV ALANINA DELİCİ, KESİCİ VE YARALAYICI ALETLER İLE ATEŞLİ SİLAHLARIN GETİRMEK, KOPYA ÇEKMEK VEYA KOPYAYA TEŞEBBÜS ETMEK YASAKTIR. KOPYA ÇEKMENİZ VEYA TEŞEBBÜS ETMENİZ HALİNDE KİMLİK BİLGİLERİNİZ TUTANAK ALTINA ALINARAK SINAVINIZ BAŞARISIZ SAYILACAKTIR.


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURALLARINA UYMANIZ GEREKMEKTEDİR. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURALLARINI İHLAL ETMENİZ VE BU NEDENLE KENDİNİZİ VEYA SINAV ALANINDA BULUNAN DİĞER KİŞİLERİ TEHLİKEYE DÜŞÜRMENİZ DURUMUNDA SINAVINIZ DURDURULUR VE SINAVDAN BAŞARISIZ SAYILIRSINIZ.


SINAV ESNASINDA İLK YARIM SAAT VE SON YARIM SAAT MOLA VERİLMEMEKTEDİR. ZARURİ İHTİYAÇLAR DIŞINDA MOLA VERİLMEMEKTEDİR. MOLA TALEBİNİZ OLMASI HALİNDE SINAV ALANINDAN İZİN ALARAK AYRILMANIZ GEREKMEKTEDİR. KULLANMIŞ OLDUĞUNUZ MOLALAR SINAV SÜRENİZE EKLENMEYECEK TİR. ANCAK KURUM OLARAK BİZDEN KAYNAKLI VERİLEN MOLALAR SINAV SÜRENİZE EKLENECEKTİR.


HER TÜRLÜ İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİNİZİ BELGELENDİRME KOORDİNATÖRÜNE VEYA KALİTE YÖNETİM TEMSİLCİSİNE YAZILI OLARAK İLETEBİLİRSİNİZ.
İTİRAZ VEYA ŞİKAYETTE BULUNMADAN ÖNCE VEYA SONRA PERFORMANS SINAV DEĞERLENDİRMELERİNİZİN FOTOKOPİSİNİ MAVİ BELGE’YE BELGELENDİRME KOORDİNATÖRÜ EŞLİĞİNDE GÖREBİLİRSİNİZ. İTİRAZ VE ŞİKAYETİNİZİ BUNA GÖRE YAPABİLİR VEYA GERİ ÇEKEBİLİRSİNİZ.