europass

T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı Kanun ve tebliğlere göre, “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler” arasında yer alan;

– 10UY0002-3 Makine Bakımcı
– 10UY0002-4 Makine Bakımcı
– 10UY0002-5 Makine Bakımcı
– 12UY0105-3 Makine Montajcısı
– 12UY0061-3 Mobil Vinç Operatörü (MHC, Sahil ve Gemi Vinci)
– 15UY0218-2 İşaretçi
– 12UY0088-3 Liman Forklift Operatörü

Mesleklerinde, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.İlgili kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanmaktadır.

İşbu protokol ile SEKİZLİ MAKİNE&VİNÇ, makine bakım, montaj, vinç ve forklift alanlarında yapılacak çalışmaların, uzman kişiler tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ilgili sektörlerde ülkemizdeki çalışma kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, çalışan hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle SEKİZLİ MAKİNE&VİNÇ; bu alanlarda çalışanların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Buna istinaden SEKİZLİ MAKİNE&VİNÇ, Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu MAVİ BELGE Uluslararası Sertifikasyon ve Gözetim Hiz. Ltd. Şti. ile ilgili mesleklerde çalışan ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde Mesleki yeterlilik belgesi sahibi olabilmeleri için Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları MAVİ BELGE tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler, çalıştıkları mesleğe/bölüme ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi için başvuru yapan operatörlerin 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan operatörlerimizin ücretsiz şekilde katılacakları 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

Sınavlarda başarılı olan kişilerin mesleki yeterlilik belgeleri, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından anlaşma yapılan matbaada basılıp MAVİ BELGE’ ye gönderilmekte, MAVİ BELGE tarafından da belge sahiplerine iletilmektedir.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin;
MAVİ BELGE Telefon: 0850 215 4422
Web: www.mavibelge.com.tr
Mail: info@mavibelge.com.tr