europass

T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı Kanun ve tebliğlere göre, “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler” arasında yer alan;

– 12UY0054-3 Alçı Levha Uygulayıcısı

– 12UY0055-3 Alçı Sıva Uygulayıcısı

– 12UY0048-3 Duvarcı

– 12UY0057-3 Isı Yalıtımcısı

– 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı

– 16UY0253-2 İnşaat İşçisi

– 12UY0070-3 Refrakterci Seviye-3

– 12UY0070-4 Refrakterci Seviye-4

– 12UY0051-3 Seramik Karo Kaplamacısı

– 11UY0024-3 Sıvacı

Mesleklerinde, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. İlgili kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanmaktadır.

İşbu protokol ile MATKİM KİMYA, inşaat ve refrakter alanlarında yapılacak uygulamaların, uzman kişiler  tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle MATKİM KİMYA; inşaat alanında faaliyet gösteren ustaların, MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Buna istinaden MATKİM KİMYA, Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu MAVİ BELGE Uluslararası Sertifikasyon ve Gözetim Hiz. Ltd. Şti. ile inşaat mesleklerinde çalışan ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde Mesleki yeterlilik belgesi sahibi olabilmeleri için Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları MAVİ BELGE tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler, çalıştıkları mesleğe/bölüme ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi için başvuru yapan operatörlerin 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan operatörlerimizin ücretsiz şekilde katılacakları 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır.

Sınavlarda başarılı olan kişilerin mesleki yeterlilik belgeleri, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından anlaşma yapılan matbaada basılıp MAVİ BELGE’ ye gönderilmekte, MAVİ BELGE tarafından da belge sahiplerine iletilmektedir.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin;

MAVİ BELGE Telefon: 0530 407 6284 – 0850 215 4422

Web: www.mavibelge.com.tr

Mail: insaat@mavibelge.com.trinfo@mavibelge.com.tr